צוות המטיילים

צוות המטיילים

צוות המטיילים בחו"ל טס ומטייל יחד איתכם בשביל להביא לכם את הדברים המעניינים ביותר שיש לראות בחו"ל וגם בישראל

הוצאת ויזה סטודנט

מה לא נאמר על ארה"ב? מדובר על המדינה שבה כל דבר קטן הופך להיות גדול ומשמעותי. לא מעט סטודנטים ישראלים חולמים להגיע למצב שבו הם מצליחים להירשם לאחת מהאוניברסיטאות המפוארות בארה"ב. אך בכדי שתוכלו להירשם לאחת מהאוניברסיטאות האלה, אתם תהיו חייבים להתחיל תהליך של הוצאת ויזה סטודנט לארה"ב.

אם יצא לכם לבקר בארה"ב, כבר הבנתם כי ללא ויזה מתאימה אתם לא תוכלו לעבור את ביקורת הגבולות. בארה"ב עושים חיים קשים לכל מי שרוצה להשיג ויזה למדינה, כל זאת בכדי להוריד את למינימום האפשרי את כמות ההגירה למדינה. כולם רוצים להגיע לארה"ב, מדובר על ארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות – ואם אתם רוצים ללמוד במדינה, יש לכם אפשרות להתחיל דף חדש באוניברסיטה עם שם בינלאומי.

השלב הראשון: קבלה למוסד לימוד בארה"ב

בכדי שתוכלו להניע את התהליך של הוצאת ויזה סטודנט לארה"ב, אתם קודם כל תצטרכו להתקבל לאחת ממוסדות הלימוד להשכלה גבוהה במדינה. החדשות הטובות הן שיש לא מעט מוסדות לימוד להשכלה גבוהה, כך שאתם בטוח תוכלו למצוא מוסד לימוד שמתאים לכם. החדשות הפחות טובות הן שלא כל מוסד לימוד זכאי רשאי להנפיק לסטודנטים שלומדים בו ויזת סטודנט – כך שמחובתכם לוודא את הנושא הזה מראש.

השלב השני: מילוי טופס F-1

אחרי שהתקבלתם לאחד ממוסדות הלימוד שמאפשרים לכם לקבל ויזת סטודנט לארה"ב, אתם תוכלו למלא את הטופס שנקרא F-1. תשימו לב שאתם ממלאים את הטופס הספציפי הזה, לא מדובר על הטופס שאותו כולם ממלאים כאשר הם רוצים לטייל במדינה. כמובן שבעת מילוי הטופס אתם תהיו חייבים לשלוח את כל הטפסים השונים שקשורים לאישור קבלה ללימודים, תשימו לב שאתם לא שוכחים לעלות אף טופס – תהיו כמה שיותר מרוכזים.

השלב השלישי: תשלום על הוצאת ויזת סטודנט

הוצאת ויזה סטודנט לארה"ב לא מתבצעת בחינם, וכמו כל שאר הויזות – אתם תצטרכו להכניס את היד אל תוך הכיס. העלות של ויזת סטודנט לארה"ב היא קצת יותר יקרה מרוב הויזות, מכיוון שבמקרה הזה מדובר על שהות ממושכת במדינה. העלות של הוצאת ויזה סטודנט לארה"ב הינה 200 דולר. רק לאחר שתסדירו את התשלום, אתם תוכלו להתקדם בתהליך שבסופו תוכלו לקבל סוף כל סוף את האשרה המיוחלת ללימודים בארה"ב.

השלב הרביעי: ראיון בשגרירות ארה"ב

הוצאת ויזה סטודנט לארה"ב עדיין לא הסתיימה, אתם ממש נמצאים בישורת האחרונה. הישורת האחרונה היא הגעה לראיון בשגרירות ארה"ב, בדיוק כמו שכל אזרח ישראלי אחר נדרש להגיע לראיון בשגרירות. במהלך הראיון ישאלו אתכם שאלות שונות על התכנונים שלכם במהלך הלימודים וכמובן יסבירו לכם בדיוק אילו זכויות האשרה שקיבלתם מעניקה לכם – כך שלא תנסו למתוח את הגבולות יתר על המידה כי עלולים לבטל לכם את הויזה.

שתפו שתפו...

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp